KYOCERA AVX 100E101JT3600XJ24
Part No.:
100E101JT3600XJ24
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 100PF 3.6KV P90 3838
Shipping
100E101JT3600XJ24 Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Packaging:
Tray
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
3600V (3.6kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss, Low ESL, High Voltage
Size / Dimension:
0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.170" (4.32mm)