KYOCERA AVX 100C680JW2500XJ36
Part No.:
100C680JW2500XJ36
Description:
CAP CER 68PF 2.5KV P90 2325
Shipping
100C680JW2500XJ36 Information
Series:
ATC 100C
Packaging:
Tray
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2500V (2.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
2325 (5864 Metric)
Size / Dimension:
0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.145" (3.68mm)