KYOCERA AVX 06035A9R1CAT2A
Part No.:
06035A9R1CAT2A
Description:
CAP CER 9.1PF 50V C0G/NP0 0603
Shipping
06035A9R1CAT2A Information
Capacitance:
9.1 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)