Walsin Technology Corporation 0402X225K6R3CT
Part No.:
0402X225K6R3CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Description:
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402
Shipping
0402X225K6R3CT Information
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)