KYOCERA AVX 04025A220J4T2A
Part No.:
04025A220J4T2A
Description:
CAP CER SMD
Shipping
04025A220J4T2A Information
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)