VPG Foil Resistors Y4022200R000A9R
Part No.:
Y4022200R000A9R
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FRSM0603 200R00 TCR0.2 0.05% S T
Shipping
Y4022200R000A9R Information
Series:
FRSM
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Bulk
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)