VPG Foil Resistors Y1636420R000F9R
Part No.:
Y1636420R000F9R
Description:
RES SMD 420 OHM 1% 1/10W 0603
Shipping
Y1636420R000F9R Information
Resistance:
420 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)