VPG Foil Resistors Y1636348R000F9R
Part No.:
Y1636348R000F9R
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES SMD 348 OHM 1% 1/10W 0603
Shipping
Y1636348R000F9R Information
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Resistance:
348 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)