Vishay Vitramon VJ1812A120JBEAT4X
Part No.:
VJ1812A120JBEAT4X
Description:
CAP CER 12PF 500V NP0 1812
Shipping
VJ1812A120JBEAT4X Information
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)