Vishay Vitramon VJ1808A270JBLAT4X
Part No.:
VJ1808A270JBLAT4X
Description:
CAP CER 27PF 630V NP0 1808
Shipping
VJ1808A270JBLAT4X Information
Product Status:
Active
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)