Vishay Vitramon VJ1808A220KBGAT4X
Part No.:
VJ1808A220KBGAT4X
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 22PF 1KV NP0 1808
Shipping
VJ1808A220KBGAT4X Information
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ OMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)