Vishay Vitramon VJ1206A300KBAAT4X
Part No.:
VJ1206A300KBAAT4X
Description:
CAP CER 30PF 50V NP0 1206
Shipping
VJ1206A300KBAAT4X Information
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)