Vishay Vitramon VJ1206A100KBAAT4X
Part No.:
VJ1206A100KBAAT4X
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 10PF 50V NP0 1206
Shipping
VJ1206A100KBAAT4X Information
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ OMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)