Vishay Vitramon VJ0805A470JXACW1BC
Part No.:
VJ0805A470JXACW1BC
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0805
Shipping
VJ0805A470JXACW1BC Information
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.030" (0.75mm)