Vishay Vitramon VJ0805A180JXXCW1BC
Part No.:
VJ0805A180JXXCW1BC
Description:
CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0805
Shipping
VJ0805A180JXXCW1BC Information
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)