Vishay Vitramon VJ0603Y822KXACW1BC
Part No.:
VJ0603Y822KXACW1BC
Description:
CAP CER 8200PF 50V X7R 0603
Shipping
VJ0603Y822KXACW1BC Information
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.036" (0.92mm)