Vishay Vitramon VJ0603Y223JXQCW1BC
Part No.:
VJ0603Y223JXQCW1BC
Description:
CAP CER 0.022UF 10V X7R 0603
Shipping
VJ0603Y223JXQCW1BC Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)