Vishay Vitramon VJ0603Y103MXACW1BC
Part No.:
VJ0603Y103MXACW1BC
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Shipping
VJ0603Y103MXACW1BC Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)