Vishay Vitramon VJ0603Y101KXXCW1BC
Part No.:
VJ0603Y101KXXCW1BC
Description:
CAP CER 100PF 25V X7R 0603
Shipping
VJ0603Y101KXXCW1BC Information
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)