Vishay Vitramon VJ0603A270JXACW1BC
Part No.:
VJ0603A270JXACW1BC
Description:
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0603
Shipping
VJ0603A270JXACW1BC Information
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)