Vishay Vitramon VJ0603A120KXJCW1BC
Part No.:
VJ0603A120KXJCW1BC
Description:
CAP CER 12PF 16V C0G/NP0 0603
Shipping
VJ0603A120KXJCW1BC Information
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)