Vishay Vitramon VJ0402Y332KXACW1BC
Part No.:
VJ0402Y332KXACW1BC
Description:
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402
Shipping
VJ0402Y332KXACW1BC Information
Product Status:
Active
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)