Vishay Vitramon VJ0402Y151KXJCW1BC
Part No.:
VJ0402Y151KXJCW1BC
Description:
CAP CER 150PF 16V X7R 0402
Shipping
VJ0402Y151KXJCW1BC Information
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)