Vishay Vitramon VJ0402A470JXACW1BC
Part No.:
VJ0402A470JXACW1BC
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0402
Shipping
VJ0402A470JXACW1BC Information
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)