Diodes Incorporated US3840017
Part No.:
US3840017
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL CERAMIC SEAM1612 T&R 3K
Shipping
US3840017 Information
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
US
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
38.4 MHz
Frequency Stability:
±35ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
54 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)