KYOCERA AVX UQCFVA330JAT2A\500
Part No.:
UQCFVA330JAT2A\500
Description:
CAP CER 33PF 250V 0805
Shipping
UQCFVA330JAT2A\500 Information
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
  • UQCFVA330JAT2A\500
  • UQCFVA330JAT2A\500 PDF
  • UQCFVA330JAT2A\500 Datasheet
  • UQCFVA330JAT2A\500 Specifications
  • UQCFVA330JAT2A\500 Images
  • Buy UQCFVA330JAT2A\500
  • UQCFVA330JAT2A\500 Price
  • UQCFVA330JAT2A\500 Distributor
  • UQCFVA330JAT2A\500 Supplier
  • UQCFVA330JAT2A\500 Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "UQCFVA330JAT2A\500" in Silicon Labs UQCFVA330JAT2A\500.