KYOCERA AVX UQCFVA300JAT2A
Part No.:
UQCFVA300JAT2A
Description:
CAP CER 30PF 250V 0805
Shipping
UQCFVA300JAT2A Information
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)