KYOCERA AVX UQCFVA150JAT2A\500
Part No.:
UQCFVA150JAT2A\500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 15PF 250V 0805
Shipping
UQCFVA150JAT2A\500 Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
UQ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
A
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
  • UQCFVA150JAT2A\500
  • UQCFVA150JAT2A\500 PDF
  • UQCFVA150JAT2A\500 Datasheet
  • UQCFVA150JAT2A\500 Specifications
  • UQCFVA150JAT2A\500 Images
  • Buy UQCFVA150JAT2A\500
  • UQCFVA150JAT2A\500 Price
  • UQCFVA150JAT2A\500 Distributor
  • UQCFVA150JAT2A\500 Supplier
  • UQCFVA150JAT2A\500 Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "UQCFVA150JAT2A\500" in Silicon Labs UQCFVA150JAT2A\500.