Taiyo Yuden UMK107B7223KAHT
Part No.:
UMK107B7223KAHT
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Shipping
UMK107B7223KAHT Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)