Taiyo Yuden UMK105UJ331JV-F
Part No.:
UMK105UJ331JV-F
Description:
CAP CER 330PF 50V U2J 0402
Shipping
UMK105UJ331JV-F Information
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)