Taiyo Yuden UMK105UJ100DV-F
Part No.:
UMK105UJ100DV-F
Description:
CAP CER 10PF 50V U2J 0402
Shipping
UMK105UJ100DV-F Information
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)