Taiyo Yuden UMK105CK020CVHF
Part No.:
UMK105CK020CVHF
Description:
CAP CER 2PF 50V CH 0402
Shipping
UMK105CK020CVHF Information
Capacitance:
2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)