Taiyo Yuden UMK105CH560JVHF
Part No.:
UMK105CH560JVHF
Description:
CAP CER 56PF 50V CH 0402
Shipping
UMK105CH560JVHF Information
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)