Taiyo Yuden UMK105CH150JVHF
Part No.:
UMK105CH150JVHF
Description:
CAP CER 15PF 50V CH 0402
Shipping
UMK105CH150JVHF Information
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
CH
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)