Taiyo Yuden UMK105CG560JVHF
Part No.:
UMK105CG560JVHF
Description:
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 0402
Shipping
UMK105CG560JVHF Information
Product Status:
Active
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)