Taiyo Yuden UMK105BJ473KV-F
Part No.:
UMK105BJ473KV-F
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X5R 0402
Shipping
UMK105BJ473KV-F Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.026" (0.65mm)