Taiyo Yuden UMK105B7682KVHF
Part No.:
UMK105B7682KVHF
Description:
CAP CER 6800PF 50V X7R 0402
Shipping
UMK105B7682KVHF Information
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)