Taiyo Yuden UMK063BJ222MP-F
Part No.:
UMK063BJ222MP-F
Description:
CAP CER 2200PF 50V X5R 0201
Shipping
UMK063BJ222MP-F Information
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.015" (0.39mm)