Taiyo Yuden UMF105B7102MVHF
Part No.:
UMF105B7102MVHF
Description:
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Shipping
UMF105B7102MVHF Information
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)