Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TVR07220KSY |
| Manufacturer | Thinking Electronics Industrial Co. |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Series | TVR |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Maximum AC Volts | 14 V |
| Maximum DC Volts | 18 V |
| Varistor Voltage (Min) | 20 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 22 V |
| Varistor Voltage (Max) | 24 V |
| Current - Surge | 250 A |
| Energy | 1.1J |
| Number of Circuits | 1 |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Features | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Through Hole |
The following parts include "TVR07220KSY" in Silicon Labs TVR07220KSY.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.