EPSON TSX-3225 24.00M-Q0YYYYB40REB
Part No.:
TSX-3225 24.00M-Q0YYYYB40REB
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 22PF SMD
Shipping
TSX-3225 24.00M-Q0YYYYB40REB Information
Manufacturer:
EPSON
Series:
TSX-3225
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
22pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)