Taiwan Semiconductor Corporation TSPB15U100S
Part No.:
TSPB15U100S
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 15A SMPC4.0
Shipping
TSPB15U100S Information
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
700 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
250 µA @ 100 V
Supplier Device Package:
SMPC4.0
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C