Taiyo Yuden TMK107BBJ225MAHT
Part No.:
TMK107BBJ225MAHT
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0603
Shipping
TMK107BBJ225MAHT Information
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)