Taiyo Yuden TMK107AB7105MAHT
Part No.:
TMK107AB7105MAHT
Description:
CAP CER 1UF 25V X7R 0603
Shipping
TMK107AB7105MAHT Information
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)