Taiyo Yuden TMK105B7332KV-F
Part No.:
TMK105B7332KV-F
Description:
CAP CER 3300PF 25V X7R 0402
Shipping
TMK105B7332KV-F Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)