Taiyo Yuden TMK063CG271JT-F
Part No.:
TMK063CG271JT-F
Description:
CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 0201
Shipping
TMK063CG271JT-F Information
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)