Taiyo Yuden TMK063CG181JT-F
Part No.:
TMK063CG181JT-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 180PF 25V C0G/NP0 0201
Shipping
TMK063CG181JT-F Information
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
M
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)