Taiyo Yuden TMK063C6104MP-F
Part No.:
TMK063C6104MP-F
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X6S 0201
Shipping
TMK063C6104MP-F Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Applications:
SMPS Filtering
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)