Taiyo Yuden TMK063B7332KP-F
Part No.:
TMK063B7332KP-F
Description:
CAP CER 3300PF 25V X7R 0201
Shipping
TMK063B7332KP-F Information
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.015" (0.39mm)