Ohmite TFSSE470RJE
Part No.:
TFSSE470RJE
Description:
RES 470 OHM 5% 1.5W SMD
Shipping
TFSSE470RJE Information
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.827" L x 0.413" W (21.00mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)